AW50-42LE nie ciągnie do przodu po rozgrzaniu Saab 9-5

AW50-42LE nie ciągnie do przodu po rozgrzaniu Saab 9-5

Postprzez Lukas85 » Pt kwi 04, 2014 11:00 am

Witam,

Saab 9-5 2.3t 185KM skrzynia automatyczna AW50-42LE, 4 biegowa.

Pierwsze poważniejsze problemy pojawiły się po wymianie oleju "statycznej" - wlano tyle ile zeszło - jakiś Mobil nie wiem w tej chwili dokładnie jaki.

Tego samego dnia po mocniejszym przyciskaniu gazu w trybie sport na parkingu, skrzynia weszła w tryb awaryjny, który kasował się po wyłączeniu silnika. Przy delikatnym traktowaniu gazu skrzynia nie wchodziła w tryb awaryjny. Tak przejeździłem około roku.

Niedawno po naprawie pozycjonera (auto nie chciało odpalać na ciepło), chciałem zająć się skrzynią i wprowadzić ją w tryb awaryjny żeby mechanik miał jakieś błędy do odczytania.
Tym razem skrzynia opierała się przed wejściem w ten tryb więc przyciskałem gaz troche mocniej, aż weszła i to aż za bardzo.

Obecnie auto po rozgrzaniu nie chce jechać do przodu, wsteczny działa. Objawia się to coraz mocniejszym zrywaniem "zasprzęglenia" w miarę wzrostu temperatury, aż do całkowitego braku ciągu - obroty rosną a auto nie jedzie do przodu - do tyłu tak.

Temperatura pracy skrzyni to ponad 90 st. C. Czy to nie za dużo?

Odczytane błędy:

P0722 - Sygnał wyjściowy prędkości obrotowej silnika - sygnał zanikł lub jest niezrozumiały
P0730 - Nieprawidłowa funkcja zmiany przełożeń przekładni - usterka mechaniczna
P0705 - Czujnik pozycji przełożenia - sygnał niezrozumiały (to chyba pozycjoner błąd ten pojawił się już po "regeneracji"- czyli czyszczeniu)
Jeżeli miałyby jakiś związek to również:
B2375 Elektrozawór wymiennika ciepła
B2405 Zawór rozdziału powietrza
P1110 Zawór regulacji ciśnienia doładwowania (turbo)

Próbowałem niedawno wymiany oleju - Texaco Texmatic Dexron III metodą opisaną w WIS czyli 4 litry, uruchomienie, kolene 2 litry, uruchomienie i kolejny litr.
Pojeździłem troszkę po tej wymianie oleju i jest minimalnie lepiej tzn, po rozgrzaniu się z wielkim trudem i szarpaniem załącza biegi gdzieś przy 2-3 tys. obr. Ale jak na prawdę mocno się rozgrzeje, to też nie ruszy do przodu ale na wstecznym wszystko gra.

Czy ma ktoś pomysł co można jeszcze zrobić bez wyjmowania skrzyni, albo czy ktoś spotkał się z podobną usterką?
Z góry dzięki za pomoc.
Lukas85

Powrót do Problemy z automatyczną skrzynią biegów